0Shares

Cristiano Ronaldo u inkuadrua nga karrigia e rezervave për të ndihmuar Real Madridin të fitojë ndaj Deportivo La Corunas, dhe siguron vend në ekipin më të mirë të javës.

Barcelona dhe Real Madridi, që të dyja erdhën nga disavantazhi për të fituar ndaj Sevillas, respektivisht Deportivo La Coruna, derisa Atletico Madrid ruajti rekordin e përkryer në shtëpi me një fitore të ngushtë ndaj Espanyol.

Të tre ekipet, së bashku me Real Betis që befasoi Malagan, dominojnë ekipin më të mirë të javës në kampionatin spanjoll.

Në vazhdim më të mirët e javës në La Liga:

Portier: Claudio Bravo (Real Sociedad)

Mbrojtës: Miranda (Atletico Madrid); Sereno (Real Valladolid); Mario (Real Betis)

Mesfushorë: Benat (Real Betis); Gonzalo Castro (Real Sociedad); Juan Carlos (Real Betis)

Sulmues: Adrian Colunga (Getafe); David Villa (Barcelona) Diego Costa (Atletico Marid) Cristiano Ronaldo (Real Madrid)

Formacioni 3-3-4

Bravo

Miranda – Sereno – Mario

Benat – Castro – Carlos

Colunga – Villa – Costa – Ronaldo
/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)