0Shares

Cristiano Ronaldo impresionoi edhe një herë pasi shënoi hat-trick në fitoren 4-1 ndaj Sevillas, që ishte tregolëshi i 20-të në karrierën e tij me Los Blancos.

Ronaldo shoqërohet në sulmin e javës nga sulmuesi i Rayo Vallecano, Lass, i cili ndihmoi skuadrën e tij të shënojë fitore befasuese ndaj Atletico Madrid. Treshja sulmuese e javës plotësohet nga Antoine Griezmann, i cili ishte çelësi i fitores së Real Sociedad ndaj Zaragozas.

Rayo kontribuon me nga një lojtar edhe në mesfushë dhe mbrojtje, ku nga një përfaqësues ka edhe lideri i tabelës Barcelona, pas fitores 6-1 ndaj Getafes.

Në vazhdim më të mirët e javës në La Liga:

Portier: Willy Caballero (Malaga)

Mbrojtës: Guilherme Siqueira (Granada); Gerard Pique (Barcelona); Jordi Amat (Rayo)

Mesfushorë: Javi Fuego (Rayo); Joan Verdu (Espanyol); Andres Iniesta (Barcelona

Sulmues: Cristiano Ronaldo (Real Madrid); Lass (Rayo); Antoine Griezmann (Real Sociedad)

Formacioni 4-3-3

Willy

Siqueira – Pique – Amat

Isco – Iniesta – Javi Fuego – Verdu

Ronaldo – Lass – Griezmann
/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)