0Shares

Formacioni i javës në La Liga dallon shumë nga javët e kaluara, pasi në të nuk do të mund të shihni lojtarët tuaj të preferuar, pasi Barcelona dhe Real Madridi nuk ishin në formën e tyre më të mirë.

Real Madridi ishte viktimë e një disfate nga Granada, teksa nga ana tjetër Barcelona nuk arriti asgjë më shumë se një barazim ndaj Valencias në Mestalla.

Humbjet e gjigantëve erdhën pas një sfide të jashtëzakonshme në El Clasico të zhvilluar të mërkurën e kaluar.

Nga ana tjetër vlen të përmendet fitorja e 12-të në po aq ndeshje këtë sezon të Atletico Madridit ndaj Betisit për të vazhduar vrapin ndaj Barcelonës në luftën për titull.

Formacioni i javës në La Liga (3-4-3):

Portier: Tono (Granada)

Mbrojtësit: Mainz (Granada), Ricardo Costa (Valencia), Martinez (Real Sociedad).

Mesfushorët: Guardado (Valencia), Rakitic (Sevilla), Armenteros (Osasuna), Getafe (Deportivo).

Sulmuesit: Colunga (Getafe), Bueno (Valladolid), Sergio Garcia (Espanyol). /Telegrafi/

Tono
Mainz – Costa – Martinez
Guardado – Rakitic – Armenteros – Getafe
Colunga – Bueno – Sergio Garcia

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)