LAJMI I FUNDIT:

Koreografja e Rihannas ia kthen ‘diss’-in Drake duke postuar një foto të reperit në tentativën e dështuar për të puthur këngëtaren në “MTV VMA”

Koreografja e Rihannas ia kthen ‘diss’-in Drake duke postuar një foto të reperit në tentativën e dështuar për të puthur këngëtaren në “MTV VMA”

Koreografja e Rihannas i ka dalë në mbrojtje asaj pasi Drake dukej se kishte bërë ‘diss’ ndaj këngëtares në tekstin e këngës së tij të sapo publikuar “Fear Of Heights”.

Krijuesja e hitit “Umbrella”, 35 vjeçe dhe reperi, 36 vjeç, u përfolën për romancë nga viti 2009 deri në vitin 2018, dhe që nga ndarja e tyre e fundit ka pasur spekulime se Drake nuk arriti ta harrojë atë.

Në këngën e tij të re, megjithatë, Drake këmbënguli se ai kishte vazhduar, duke tallur: “Pse e bëjnë të tingëllojë sikur unë jam ende pas teje? Kjo nuk mund të jetë e vërtetë”.

Ndërsa kënga vazhdonte, ai tha se “seksi ishte mesatar me ty” dhe madje dukej se kishte vënë në shënjestër marrëdhënien e saj aktuale me ASAP Rocky.

“Më mirë ai se unë, më mirë të mos jem unë. Po, ai njeri, ai ende me ty. Ai nuk mund të të lërë. Shkoni me pushime, vë bast se janë Antilet”, thotë tutje Drake, shkruan DailyMail.

Rihanna dhe ASAP Rocky në fakt kanë pushuar në Antilet e Vogla më shumë se një herë, duke bërë disa udhëtime të çiftit në Barbados.

Që atëherë, çifti ka mirëpritur dy fëmijë së bashku, gjë që mund të jetë arsyeja për thënien e Drake që ASAP Rocky ‘nuk mund ta lërë’.

Diku tjetër në “Fear Of Heights”, Drake bërtet: ‘Unë jam kundër, unë jam kundër’, ndoshta duke iu referuar albumit të fundit të Rihannas “Anti”, i cili doli në 2016.

Ndërsa Rihanna nuk i është përgjigjur ‘diss’-it, balerina Parris Goebel, e cila ka bashkëpunuar shpesh me yllin për performancën e saj në pjesën e parë të Super Bowl, foli për të.

Parris hyri në Instagram për të ndarë një foto të Drakeit duke u përkulur për të puthur Rihannan në MTV Video Music Awards 2016.

Momenti u bë viral shtatë vjet më parë, pasi Drake deklaroi dashurinë e tij për Rihannan ndërsa i dhuronte asaj çmimin e lakmuar “Michael Jackson Video Vanguard Award”.

Duke folur para audiencës, ai tha: “Ajo është dikush me të cilin kam qenë i dashuruar që kur isha 22 vjeç. Ajo është një nga miqtë e mi më të mirë në botë. Gjatë gjithë jetës sime si i rritur, e kam ndjekur atë, edhe pse ajo është më e re se unë”.

Rihanna më pas shkoi t’i jepte një puthje në faqe ndërsa pranoi çmimin, ndërsa Drake u duk se u mbështet tek ajo një puthje tjetër, por ajo u tërhoq dhe tha diçka të pakuptueshme.

Në vitin 2018, Rihanna foli për “Vogue” për marrëdhënien e tyre pasi ajo refuzoi puthjen e tij në VMA.

Drake bënë një tjetër gjest bamirësie, ndalon koncertin dhe ofron të paguajë faturat mjekësore për një fanse që vuan nga skleroza e shumëfishtë
Lexo po ashtu Drake bënë një tjetër gjest bamirësie, ndalon koncertin dhe ofron të paguajë faturat mjekësore për një fanse që vuan nga skleroza e shumëfishtë

“Ai fjalim ishte ndoshta pjesa më e pakëndshme. Nuk më pëlqejnë shumë komplimente. Nuk më pëlqen të më vënë në fokus. Tani nuk kemi miqësi, por nuk jemi as armiq. Është ajo që është”, kishte thënë Rihanna.

Drake dhe Rihanna u panë për herë të parë duke u puthur në vitin 2009, menjëherë pas ndarjes së saj nga Chris Brown, i cili e kishte rrahur egërsisht deri në atë pikë sa u desh të shtrohej në spital.

Rihanna më pas u ribashkua me Chris dhe deklaroi në publik se ajo dhe Drake ishin thjesht miq me njëri-tjetrin. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Tronditëse: Drenusha Latifi zbulon fotografitë që dëshmojnë dhunën fizike të ushtruar nga ish-bashkëshorti

Tronditëse: Drenusha Latifi zbulon fotografitë që dëshmojnë dhunën fizike të ushtruar nga ish-bashkëshorti

Magazina
Vesa Vllasaliu thotë se një polic i ka shkruar privatisht dhe ka flirtuar me të pasi i kanë ndihmuar me një çështje

Vesa Vllasaliu thotë se një polic i ka shkruar privatisht dhe ka flirtuar me të pasi i kanë ndihmuar me një çështje

Magazina
Drenusha Latifi përlot me rrëfimin: Ish-bashkëshorti më ka rrahur edhe në sy të nënës time

Drenusha Latifi përlot me rrëfimin: Ish-bashkëshorti më ka rrahur edhe në sy të nënës time

Magazina
Soni Malaj thotë se nuk e ndoqi penalisht Dua Lipën për të drejtat autoriale të këngës

Soni Malaj thotë se nuk e ndoqi penalisht Dua Lipën për të drejtat autoriale të këngës "Dance The Night"

Magazina

"Nuk jam shtatzënë, por çfarë është kjo?", Sara Hoxha bënë konfuz publikun me imazhin e saj të fundit në Instagram

Magazina
Stresi thotë se me Sara Gjordenin kanë jetuar në një lagje: Nuk do ia sugjeroja lojën që po bën

Stresi thotë se me Sara Gjordenin kanë jetuar në një lagje: Nuk do ia sugjeroja lojën që po bën

Magazina
Kalo në kategori