LAJMI I FUNDIT:

Korenica: Nuk flas për ofertat, gjyqtari na dëmtoi

Korenica: Nuk flas për ofertat, gjyqtari na dëmtoi

Meriton Korenica ka qenë padyshim një nga më të mirët e Ballkanit në aventurën evropiane.

Reklama

Ai ka folur pas humbjes ndaj Slavia Pragës, duke nënvizuar edhe ai se Ballkanit iu mohua një penallti.

“Ishte një ndeshje e vështirë, pasi e njihnim mirë kundërshtarin, por treguam se edhe ne dimë të luajmë futboll. Qarkulluam mirë topin dhe krijuam raste, ndërsa më pas u ndëshkuam me një gol të lehtë”.

“Na u mohua edhe një penallti e pastër, por treguam se jemi një grup shumë i fortë. Një ekip i vërtetë”, ka thënë fillimisht Korenica.

Ylli i Ballkanit, është pyetur edhe për ofertat, por nuk ka pranuar të flas.

“Për ofertat nuk dua të flas, pasi janë drejtuesit e klubit ata që i dinë më mirë zhvillimet, ndaj t’ia lëmë gjithçka kohës më mirë”, përfundoi Korenica. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori