LAJMI I FUNDIT:

Këta janë 11 lojtarët e kërkuar nga Chelsea, në mesin e tyre edhe një shqiptar (Foto)

Këta janë 11 lojtarët e kërkuar nga Chelsea, në mesin e tyre edhe një shqiptar (Foto)

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj është bërë ndër më të kërkuarit në treg.

Paraqitjet mbresëlënëse në Serie A me Napolin si dhe ndeshjet e mira në Euro 2016, kanë bërë që shkodrani të jetë në listën e Antonio Contes.

Ka qenë portali ‘fourfourtwo’, që ka publikuar një listë të lojtarëve që kërkohen nga Conte te Chelsea.

Lexo më shumë: Lajmet e fundit nga Transferimet

Në mesin e këtyre 11 lojtarëve, është edhe mbrojtësi i djathtë i Shqipërisë, Elseid Hysaj.

Napoli për yllin e saj kërkon rreth 20 milionë euro, ndërsa edhe Hysaj ka shprehur dëshirën për largim, pasi paga aktuale në Napoli është shumë e ulët.

Përveç Hysaj në listën e Antoino Contes janë edhe këta lojtarë: Axel Witsel (Zenit), Gabriel Jesus (Palermias), Mahmoud Dahoud (G’ladbach), Nabil Fekir (Lyon), Sofiane Boufal (Lille), Kostas Manolas (Roma), Antonio Candreva (Lazio), Jose Gaya (Valencia), Juan Cuadrado (Juventus), Kalidou Koulibaly (Napoli). /Telegrafi/

Reklama

Hysaj