Mediat italiane flasin për më shumë marrëveshje shkëmbimi të Juventusit, duke përfshirë Leonardo Bonucci për Sergio Busquets të Barcelonës ose Rodrigo Bentancur në Real Madrid për Marco Asensio.

Juve dhe Barca tashmë bënë biznes verën e kaluar duke shkëmbyer Arthur Melo me Miralem Pjanic, edhe pse asnjëri prej tyre nuk bëri shumë përshtypje në ekipet e tyre të reja.

Me përplasjen e projektit të Superligës Evropiane dhe këto klube ende teknikisht të përkushtuara në jetësimin e projektit, klubet e tjera mund të mos duan të negociojnë marrëveshje transferimi me ta.

Por, sipas gazetës Tuttosport, më shumë shkëmbime të stilit Pjanic-Arthur po konsiderohen të anulojnë në thelb barrën e tyre financiare.

Pretendohet se kjo mund ta shohë Bonuccin të transferohet në Camp Nou në këmbim të mesfushorit me tipare mbrojtëse Busquets.

Një opsion tjetër do të kishte që Bentancur të shitej te Real Madridi dhe Asensio të sjellë cilësi shumë të nevojshme në mesfushën sulmuese të Juventusit. /Telegrafi/