LAJMI I FUNDIT:

Juventusi ka tri opsione për të zëvendësuar Giorgio Chiellinin

Juventusi ka tri opsione për të zëvendësuar Giorgio Chiellinin

Antonio Rudiger, Gleison Bremer dhe Nikola Milenkovic janë objektivat kryesore të Juventusit për të zëvendësuar Giorgio Chiellini sezonin e ardhshëm.

Italiani mund të largohet nga Allianz Stadium në verë, pavarësisht se kontrata skadon në qershor 2023, pasi si mbrojtësi ashtu edhe agjenti i tij, Davide Lippi kanë konfirmuar se do të bisedojnë me klubin në fund të sezonit për të vendosur për të ardhmen.

Chiellini mund të tërhiqet nga futbolli ose të transferohet në MLS për vitin e fundit të karrierës së tij.

Antonio Rudiger është objektivi kryesor i Juventusit për sezonin 2022-2023. Kontrata e tij me Chelsean skadon në verë dhe La Gazzetta dello Sport ka raportuar se ai tashmë ka arritur një marrëveshje me bianconerët.

Gleison Bremer po monitorohet gjithashtu edhe nga bardhezinjtë, megjithëse Interi po kryeson garën për nënshkrimin e mbrojtësit brazilian.

Nerazzurrët kanë një marrëveshje me 25-vjeçarin, por ende nuk kanë rënë dakord me Torinon për çmimin.

Nikola Milenkoviçin, mbrojtësi i Fiorentinës është lidhur gjithashtu me një kalim në Torino, megjithëse ai nuk është zgjedhja nr.1 e Juventusit për sezonin 2022-23.

Bardhezinjtë kanë siguruar tashmë shërbimet e 23-vjeçarit Federico Gatti, i cili do të transferohet në Torino në verë pas përfundimit të huazimit te Frosinone në Serie B. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Aguero po i kthehet futbollit - mori licencën e kardiologut dhe iu bashkua ish-skuadrës

Aguero po i kthehet futbollit - mori licencën e kardiologut dhe iu bashkua ish-skuadrës

Ndërkombëtare
Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

La Liga
Tre gjigantët e Ligës Premier e duan Simone Inzaghin

Tre gjigantët e Ligës Premier e duan Simone Inzaghin

Ndërkombëtare
Zidane tregon emrat e dy trajnerëve prej të cilëve ka mësuar shumë

Zidane tregon emrat e dy trajnerëve prej të cilëve ka mësuar shumë

La Liga
Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Premier League
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori