Matthijs de Ligt dhe Alex Sandro janë të gatshëm të kthehen në skuadrën e parë të Juventusit pas ndeshjeve të kombëtareve, ndërsa Federico Chiesa dhe Giorgio Chiellini mbeten të dëmtuar.

Juventus është kthyer në stërvitje sot pas tre ditësh pushim që ua kishte dhënë Andrea Pirlo, shkruan Sky Sport.

Të dy De Ligt dhe Alex Sandro pritet të kthehen në skuadrën e Juventusit kundër Cagliari më 21 nëntor, kur Serie A kthehet.

Mbrojtësi holandez kishte një ndërhyrje kirurgjikale në shpatull që në muajin gusht dhe ishte stërvitur me pjesën tjetër të ekipit gjatë muajit të fundit, por nuk ishte gati.

Alex Sandro mori një dëmtim të rëndë në shtator dhe ashtu si de Ligt, ende nuk ka bërë debutimin e tij të sezonit.

Aaron Ramsey është gjithashtu jashtë aksionit dhe pritet të kthehet në skuadrën e Juventusit në fillim të dhjetorit.

Federico Chiesa pësoi një dëmtim muskulor përpara ndeshjes së Juventusit kundër Lazios javën e kaluar dhe Zonja e Vjetër do të përpiqet ta mbajë atë në Torino pa e lejuar të bashkohet me ekipin kombëtar për ndeshjet e ardhshme kundër Polonisë dhe Bosnjë dhe Hercegovinës.

Chiellini në anën tjetër, mbetet jashtë për një muaj. /Telegrafi/