LAJMI I FUNDIT:

Justin Kluivert ëndërron të luajë për Barcën

Justin Kluivert ëndërron të luajë për Barcën
Justin Kluivert (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Patrick Kluivert ka pranuar se është ëndërr e tij dhe e djalit të tij që Justin një ditë të luajë për Barcelonën.

Reklama

Legjenda holandeze gjatë karrierës së tij me Blaugranët (1998-2004) ka shënuar 122 gola në 257 paraqitje.

Justin Kluivert (Foto: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images/Guliver)

Prandaj, ai thotë se transferimin e djalit të tij nga Ajaxi te Roma e ka parë si një hap përpara në karrierë.

“Padyshim se ai do të dëshironte të luajë për Barcelonën një ditë dhe këtë e ka thënë edhe në shtyp se objektivi i tij është që të luajë për Barcelonën”.

Lajmet për Justin Kluivert
Lexo po ashtu Lajmet për Justin Kluivert

“Natyrisht se te Roma, ai ndihet shumë mirë tash për tash, është një skuadër e re me disa lojtarë me përvojë”.

Justin Kluivert (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

“Ai po përshtatet shumë mirë te Roma, prandaj mendoj se duhet të nisë të luajë në më shumë ndeshje, të bëjë më shumë kilometra dhe shpresoj që në fund, një ditë të nënshkruajë për Barcën, sepse është po ashtu edhe ëndërr e imja”.

“Është gjë e bukur të shohësh se djali yt i ndjek hapat e tu. Do të ishte diçka fantastike, absolutisht”, ka deklaruar Patrick Kluivert për La Liga Lowdown. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori