LAJMI I FUNDIT:

Jose Sosa largohet prej Milanit

Jose Sosa largohet prej Milanit

Milan ka liruar prej shërbimeve argjentinasin Jose Sosa.

Mesfushori me tipare sulmuese pritet që më së largu deri nesër të prezantohet te skuadra e Trabzonsporit.


Kjo e fundit, sipas portalit turk Fotomac, ka arrit marrëveshje me skuadrën italiane ndërsa lojtari do të ketë pagë vjetore prej pesë dy milionë eurove.

“Ne kemi arritur marrëveshje me Trabzonsporin. Ka mbetur vetëm lojtari të pranojë kushtet e ekipit turk”, ka njoftuar klubi italian.

Sezonin e kaluar te Milani nuk ka pasur shumë minutash, ku për në 19 ndeshje ka pasur tre asistime.

Futbollisti ka luajtur më parë edhe për Besiktasin, ku ka pasur 78 paraqitje për dy sezone dhe ka shënuar 14 gola e 22 asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Ndërkombëtare
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kalo në kategori