LAJMI I FUNDIT:

Johnny Depp fiton mbi tre milionë euro përmes artit të tij, pak orë pasi kishte vënë në shitje pikturat

Johnny Depp fiton mbi tre milionë euro përmes artit të tij, pak orë pasi kishte vënë në shitje pikturat
Foto: Screenshot/Instagram

Ndërkohë që Johnny Depp ende merret me betejën ligjore me ish-bashkëshorten e tij, Amber Heard, aktori 59-vjeçar arriti të shiste mbi 3.5 milionë dollarë (mbi tre milionë euro) nga veprat e tij artistike brenda pak orësh.

Aktori i njohur që i dha jetë ‘Jack Sparrow’ njoftoi në Instagram se po shiste disa nga pikturat që kishte realizuar, përmes Castle Fine Art në Londër.


Cilat ishin pikturat në koleksionin debutues të Johnny Depp?

Ky ishte koleksioni debutues i Johnny Depp, pasi u ofruan në 37 galeritë e Castle Fine Art.

Të gjitha lajmet nga Johnny Depp
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Johnny Depp

Depp e quajti atë “Friends and Heroes”, pasi përshkruante njerëzit që e frymëzuan atë si: Al Pacino, Keith Richards, Elizabeth Taylor dhe Bob Dylan.

View this post on Instagram

A post shared by Johnny Depp (@johnnydepp)

Është raportuar se një portofol i plotë me katër imazhe u shit për mbi 18 mijë dollarë (17 milionë euro), ndërsa imazhet individuale shkuan për rreth pesë mijë dollarë (afro katër mijë euro).

“Gjithmonë e kam përdorur artin për të shprehur ndjenjat e mia”, tha Depp.

“Pikturat e mia rrethojnë jetën time, por unë i mbajta ato për vete dhe e kufizova veten. Askush nuk duhet të kufizojë veten”.

Si përshkruhet arti i Johnny Depp?

Castle Fine Art i përshkroi pikturat e aktorit si të vendosura në kryqëzimin e artit pop dhe artit të rrugës, duke pretenduar se është art me një ndjenjë.

Galeria kishte pritur prej kohësh që Depp më në fund të pranonte të organizonte një ekspozitë dhe shitje të artit të tij dhe janë në bisedime me të për të pritur më shumë nga veprat e tij në të ardhmen. /Telegrafi/

Johnny Depp (Foto: Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
Edona James befasohet nga nëna dhe vëllai i saj në Big Brother VIP Kosova 2

Edona James befasohet nga nëna dhe vëllai i saj në Big Brother VIP Kosova 2

Magazina
Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Magazina
“Jam i famshëm që 20 vjet” - Blero i reagon ashpër Bledi Manes në spektakël

“Jam i famshëm që 20 vjet” - Blero i reagon ashpër Bledi Manes në spektakël

Magazina
I dashuri i dërgon një letër Santianës në BBVK, shprehet i zhgënjyer me të: Nuk e kam pritur nga ti

I dashuri i dërgon një letër Santianës në BBVK, shprehet i zhgënjyer me të: Nuk e kam pritur nga ti

Magazina
Katër personazhet që thuhet se do të jenë pjesë e Big Brother VIP Albania 3?

Katër personazhet që thuhet se do të jenë pjesë e Big Brother VIP Albania 3?

Magazina
Kalo në kategori