LAJMI I FUNDIT:

Jo vetëm 200 milionë euro në vit – por nga kontrata me Al Nassr, Ronaldo e zgjeron fitimin në një milion në ditë

Jo vetëm 200 milionë euro në vit – por nga kontrata me Al Nassr, Ronaldo e zgjeron fitimin në një milion në ditë

Cristiano Ronaldo do të dyfishojë pagën e tij vjetore prej 200 milionë eurosh, duke promovuar ofertën e Arabisë Saudite për Kampionatin Botëror në vitin 2030, duke i çuar të ardhurat e tij në gati një milion euro në ditë.

Reklama

Sulmuesi veteran portugez nënshkroi për Al-Nassr muajin e kaluar pasi u largua nga Manchester United.

Ylli 37 vjeç nënshkroi një kontratë të mrekullueshme dyvjeçare, 200 milionë euro në sezon me skuadrën e ligës arabe.

Cristiano Ronaldo do të promovojë ofertën e Arabisë Saudite për Kupën e Botës 2030

Dhe ky do të jetë vetëm fillimi i fitimeve të tij në Lindjen e Mesme.

Sipas agjencisë së lajmeve AFP, Ronaldo do të fitojë 200 milionë euro të tjera për promovimin e Arabisë Saudite për Kmapionatin Botëror në vitin 2030.

Është e paqartë nëse këto 200 milionë euro të tjera do të jenë në një shumë të vetme – por mund ta shohin atë të marrë 400 milionë euro në një vit – vetëm një milion euro në javë.

Ronaldo, 37 vjeç, do të fitojë 175 milionë funte për promovimin e ofertës së Arabisë Saudite

Çdo përfshirje në përpjekjet e Arabisë Saudite për të organizuar Botërorin e vitit 2030 do ta bënte ish-yllin e Real Madridit të promovonte një ofertë rivale me atë të vendit të tij.

Portugalia, së bashku me Spanjën dhe Ukrainën, po përgatiten gjithashtu të përpiqen të fitojnë të drejtat e pritjes për kompeticionin për atë vit.

Spanja ka organizuar një Botëror më parë, ndërsa Portugalia dhe Ukraina nuk e kanë pasur ende këtë nder.

Ronaldo iu prezantua turmës së Al-Nassr së bashku me familjen e tij

Arabia Saudite po konkurron së bashku me Egjiptin dhe Greqinë në atë që do të ishte një turne me tri kontinente.

AFP raporton se ardhja e Ronaldos në Al-Nassr u mbështet nga mbretërit e lartë sauditë – përfshirë Mohammed bin Salman.

Ata shtojnë se MBS dhe vëllezërit e tij janë mbështetës të Al-Nassr – dhe donin t’i jepnin klubit të tyre njohjen globale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Kalo në kategori