LAJMI I FUNDIT:

Ishte radha e Xhemailit, Zvicra në epërsi dhe afër kualifikimit

Ishte radha e Xhemailit, Zvicra në epërsi dhe afër kualifikimit

Blerim Xhemaili ka shënuar golin e epërsisë për Zvicrën ndaj Kosta Rikës.

Reklama

Zvicra nuk pati fillim të mirë në këtë takim ku kostarikanët kishin raste të shumta në minutat e para.

Xhemaili pas një rasti brenda zonës ug jend në pozitën ideale ku lansoi goditjen e pandalshme për Keylor Navasin.

Ndodhi kjo në minutën e 31-të, atëherë kur Zvicra filloi që të dominonte.

Xhemaili u ndihmua në këtë rast nga Embolo i cili filloi takimin nga minuta e parë.

Sfida po zhvillohet në Nizhny Novgorod dhe me këtë rezultat Zvicra kualifikohet në fazën e eliminimit direkt. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Ndodh edhe kjo: PSG mendon ta largojë Dembelen një muaj pasi e bleu, tre klube angleze e duan huazimin e tij në janar

Ndodh edhe kjo: PSG mendon ta largojë Dembelen një muaj pasi e bleu, tre klube angleze e duan huazimin e tij në janar

Premier League
Kalo në kategori