Isco Alarcon është duke u rikuperuar plotësisht nga lëndimi dhe pritet të kthehet shpejt në aksion me minuta të plotë te skuadra e Real Madridit.

Mesfushori kreativ ka disa javë që është jashtë fushave shkaku i një lëndimi dhe kjo ia pamundësoi edhe grumbullimin me Kombëtaren e Spanjës.

Megjithatë, Isco ka disa ditë që është kthyer në stërvitje, luajti disa minuta në fundjavë ndaj Garandas, por tani duket se po rikuperohet plotësisht nga dëmtimi.

Isco dhe Modric kthehen në stërvitje Isco dhe Modric kthehen në stërvitje

Këtë e tregon edhe stërvitja e tij e fortë që ai po bënë në qendrën stërvitore të Realin në Valdebebas.

Ai është duke stërvitur me lojtarët që nuk janë ftuar në kombëtaret e tyre dhe tregoi se ai ende ka magji në këpucët e tij.

Isco gjatë stërvitjes

Isco mori topin në mesfushë, dribloi një bashkëlojtar dhe në fund shënoi një supergol me parabolë gjatë një ndeshje mes vete te Reali.

Goditja e tij përfundoi në cepin e rrjetës, duke provokuar duartrokitje nga të gjithë ata që e panë këtë aftësi të fundit nga 27-vjeçari. /Telegrafi/