Këngëtarët Irkenc Hyka dhe Kaltrina Selimi kanë publikuar së fundmi projektin e tyre më të ri muzikor.

“Kthema” titullohet kënga e tyre e re, e cila është e zhanrit baladë.

Muzika është punuar nga vet Irkenci, gjersa për tekstin është kujdesur Endrit Mumajesi.

Kënga trajton temën e dashurisë, ndërsa i sjell për herë të parë Kaltrinën dhe Irkencin në një duet.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Irkenci është një prej kantautorëve më aktiv në estradën shqiptare, teksa shquhet për bashkëpunimet e shumta.

View this post on Instagram

Ju du shum ❤️

A post shared by Irkenc Hyka (@irkenc.hyka) on Nov 4, 2018 at 9:39am PST

Në anën tjetër, Kaltrina nuk është se ka qenë edhe shumë aktive me projekte muzikore, kjo për arsyen se jeton në Londër.

Ajo është e martuar prej vitesh me bashkëshortin e saj, Dritonin, dhe së bashku, kanë një djalë të pagëzuar me emrin Tristan. /Telegrafi/