LAJMI I FUNDIT:

Interi sytë nga talenti Scalvini, Atalanta kërkon 40 milionë euro

Interi sytë nga talenti Scalvini, Atalanta kërkon 40 milionë euro

Interi i ka vënë sytë qendërmbrojtësit 19 vjeçar të Atalantës, Giorgio Scalvini. Por, nuk do ta ketë lehtë.

Atalanta dëshiron jo më pak se 40 milionë euro për atë që po cilësohet si e ardhmja e ndritur e Italisë.

Lojtarit tashmë ka shprehur dëshirën për t’u bashkuar me Interin.  Sipas GdS, klubi nga Milano gjithashtu është i gatshëm të përfshirë në marrëveshje dhe Giovanni Fabbian që po kalon një sezon të mirë te Reggina.

Vlen të ceket se për lojtarin ka shfaqur interesim edhe Liverpooli.

Scalvini këtë sezon me Atalantan në Serie A është paraqitur 14 herë dhe ka shënuar dy gola. /Telegrafi/

https://youtu.be/r2RpNZFO00w

Në trend Sport

Më shumë
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Përfaqësueset

"Chiesa dhe Barella mund të luanin edhe në 2006-tën, Dimarcon do ta zëvendësoja menjëherë" - Totti flet pas ndeshjes me Shqipërinë

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përfaqësueset
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Kalo në kategori