Genoa dhe Interi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e javës së pestë në Serie A.

Nerazzurrët janë mysafirë të Genoas në ndeshjen e cila është paraparë të zhvillohet nga ora 18:00 në stadiumin Marassi.

Ekipi i Antonio Contes vjen në këtë takim pas një barazimi me Lazion dhe një humbje në derbi nga Milani, dhe synon t’i kthehet fitores në Serie A.

Në anën tjetër, vendasit e Genoas vijnë gjithashtu nga një barazim dhe një humbje, ndërsa synojnë rezultat pozitiv nga ky takim në shtëpi.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Genoa: Perin; Bani, C Zapata, Goldaniga; Ghiglione, Behrami, Badelj, Rovella, Czyborra; Pandev, Pjaca

Inter: Handanovic; D’Ambrosio, Ranocchia, Bastoni; Darmian, Vidal, Brozovic, Perisic; Eriksen; Lukaku, Lautaro;

/Telegrafi/