Interi nuk e ka bërë ende lëvizjen e tyre për të nënshkruar me Paulo Dybala në një transferim të lirë, pasi ata presin të shohin nëse një marrëveshje për të ri-nënshkruar me Romelu Lukaku është e zbatueshme.

Dybala do të jetë një lojtar i lirë kur kontrata e tij me Juventusin të skadojë më 30 qershor, me Interin dhe Romën mes ekipeve të lidhura me një transferim.

Nerazzurrët konsiderohen si favorit për nënshkrimin e tij, megjithëse ende nuk është arritur asnjë marrëveshje.

Lautaro Martinez: Shpresoj që Dybala të luaj atje ku ndihet i lumtur Lautaro Martinez: Shpresoj që Dybala të luaj atje ku ndihet i lumtur

Megjithatë, sipas Il Corriere dello Sport, Interi po pret të shohë nëse kthimi i Lukakut në San Siro këtë verë është i zbatueshëm.

Sulmuesi belg ishte ‘Lojtari i Vitit’ në Serie A pasi Interi fitoi titullin në sezonin 2020/21, por u largua në fund të sezonit për t’iu bashkuar Chelseat, ku ai ka luftuar për t’u imponuar.

Një raport i së shtunës mbrëma sugjeroi se ai ishte i hapur ndaj çdo gjëje që duhej për të detyruar një lëvizje – madje duke e ulur pagën e tij në gjysmë. /Telegrafi/