Klubi italian, Interi thuhet se po konsideron lëvizjet e transferimit për dy mbrojtësit anësor, Alessandro Florenzi dhe Emerson Palmieri.

Reprezentuesi italian u bashkua me PSG-në në huazim nga Roma verën e kaluar dhe gjigantët e Ligue 1 mund ta bëjnë lëvizjen e tij të përhershme për 9 milionë euro në fund të sezonit.

Sidoqoftë, një kthim në kryeqytet duket i mundshëm për Florenzi pasi PSG nuk e ka informuar ende Romën për vullnetin e tyre për ta nënshkruar atë në mënyrë të përhershme.

Interi kërkon të përforcohet në katër pozita gjatë verës, e ardhmja e disa lojtarëve në udhëkryq Interi kërkon të përforcohet në katër pozita gjatë verës, e ardhmja e disa lojtarëve në udhëkryq

Për këtë arsye, sipas La Gazzetta dello Sport, drejtorët e Interit kanë pyetur tashmë në lidhje me mundësinë e nënshkrimit të Florenzit në verë.

Kontrata e tij me Romën skadon në vitin 2023 dhe çmimi i kërkuar i Giallorossëve nuk do të ndryshojë shumë nga opsioni i PSG-së për ta blerë.

Antonio Conte është një admirues i 30-vjeçarit të cilin ai e trajtoi gjatë kohës së tij dy-vjeçare si trajner i ekipit kombëtar të Italisë.

Tekniku italian gjithashtu punoi me Emerson Palmierin te Chelsea dhe italo-braziliani është gjithashtu njëri nga të preferuarit e tij.

Anësori i Bluve mbetet në listën e dëshirave të transferimeve të Interit me Nerazzurrët që kërkojnë një anësor të ri të majtë që mund të zëvendësojë Ashley Young i cili do të largohet nga klubi në fund të sezonit.

Emerson thuhet se dëshiron të largohet nga Chelsea dhe Juventusi gjithashtu i ka vënë sytë ish-yllit të Romës. /Telegrafi/