LAJMI I FUNDIT:

Interi i kërkon Unitedit huazimin e Maguire para mbylljes së afatit të janarit

Interi i kërkon Unitedit huazimin e Maguire para mbylljes së afatit të janarit
(Foto: Getty)

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Harry Maguire, është bërë shënjestër e Interit për pjesën e mbetur të sezonit.

Reklama

Qendërmbrojtësi anglez e ka të kufizuar minutazhin e lojës te Djajtë e Kuq pas fillimit zhgënjyes të edicionit 2022/2023.

Daily Mail raporton se Nerazzurrët kanë kërkuar ta huazojnë futbollistin anglez para mbylljes së afatit kalimtar të janarit.

(Foto: Getty)

Mirëpo, edhe pse ka mbetur prapa Raphael Varane e Lisandro Martinez në përzgjedhje, Maguire dëshiron të presë deri në qershor dhe pastaj të vendosë për të ardhmen e tij.

Katër yjet e Man Utd që mund të shiten gjatë verës, për të mundësuar blerjen e lojtarëve të rinj
Lexo po ashtu Katër yjet e Man Utd që mund të shiten gjatë verës, për të mundësuar blerjen e lojtarëve të rinj

29-vjeçari ka kontratë me Djajtë e Kuq deri në vitin 2025 dhe mbetet mbrojtësi më i shtrenjtë në histori prej se u transferua për 80 milionë funte (74 milionë euro) në Old Trafford në vitin 2019. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori