LAJMI I FUNDIT:

Hungaria dhe Italian luajnë finalen për një pozitë në ‘Play-Off’, formacionet zyrtare

Hungaria dhe Italian luajnë finalen për një pozitë në ‘Play-Off’, formacionet zyrtare

Hungaria dhe Italia do të luajnë ndeshjet e fundit të grupit 3 në Ligën A të Ligës së Kombeve.

Dy skuadrat janë ende në garë për pozitën e parë dhe po kërkojnë ta mbyllin në atë vend për ‘Play-Off’ të Ligës së Kombeve.

Hungarezët janë në pozitën e parë me 10 pikë, derisa italianët të dytët me dy pikë më pak.

Vendasit kërkojnë të mos mposhten në këtë sfidë, pasi edhe barazimi i dërgon tutje.

Në anën tjetër italianët vetëm fitorja i kryen punë për pozitën e parë.

Formacionet zyrtare:

Hungaria: Gulasci, Lang, Szalai, Fiola, Orban, Nego, Nagy, Szalai, Szoboszlai, Schafer, Kerkez.

Italia: Donnrumma, Bonucci, Acerbi, Toloi, Di Lorenzo, Cristante, Jorginho, Barella, Di Marco, Raspadori, Gnonto.

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bundesliga
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
Kalo në kategori