Italia ka marrë një fitore të madhe në udhëtim te Hungaria me rezultat të pastër 0-2.

Ka qenë një fitore e madhe e Italisë e cila me këto tri pikë ka siguruar pozitën e parë në grup duke shkuar në ‘Play-Off’ të Ligës A në Ligën e Kombeve.

Azzurët triumfuan falë golave nga Giacomo Raspadori dhe Dimarco.

Por nota më e lartë ka shkuar për portierin Gianluiggi Donnarumma që bëri pritje të jashtëzakonshme në këtë sfidë.

Në anën tjetër nota më e dobët shkoi për anësorin e vendasve Attila Fiola. /Telegrafi/