0Shares

Mbrojtësi i talentuar nga Kosova, Florent Hadergjonaj ka vazhduar shkëlqimin e tij në Ligën Premier.

Huddersfield kishte një ndeshje të rëndësishme dhe ishte nikoqir i Bournemouthit.

Vendasit bardh e kaltër triumfuan në fund me rezultat 4-1 dhe i ikën fundit të tabelës.

E meritë të madhe në këtë fitore të Huddersfieldit kishte edhe Hadergjonaj që ishte titullar në këtë sfidë.

Hadergjonaj qëndroi në fushë gjatë tërë ndeshjes dhe u vlerësua lartë paraqitja e tij.

(Foto /Getty Images)

Sipas portalit të njohur ‘Whoscored’, Hadergjonaj ka qenë mbrojtësi më i mirë në këtë ndeshje me notën (7.00).

23-vjeçari ka luajtur 14 ndeshje në Ligën Premier ku ka arritur ta bëjë një asistim.

Fitorja e sotme ka ngritur Huddersfieldin në pozitën e 16-të në tabelë me 27 pikë të tubuara.

Në ndeshjen e radhës, Hadergjonaj me Huddersfieldin do të takohen në udhëtim me West Bromin. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)