Goal.com ka përzgjedhur 15 transferimet më të mira në të dy afatet kalimtare të fundit.

Renditja është bërë duke marrë parasysh çmimin, paraqitjet, ndikimin në lojë dhe vlerën aktuale.

Në krye të listës është Erling Haaland që kaloi te Borussia Dortmund për 20 milionë euro.

Në podium janë edhe dyshja Romelu Lukaku dhe Mauro Icardi.

# 15 Gabriel Martinelli | Nga Ituaro te Arsenali | 7 milionë euro

# 14 Aaron Wan-Bissaka | Nga Crystal te Man Utd | 56 milionë euro

# 13 Nabil Fekir | Nga Lyon te Real Betis | 20 milionë euro

# 12 Julian Brandt | Nga Leverkusen te Dortmund | 25 milionë euro

# 11 Harry Maguire | Nga Leicester te Man Utd | 87 milionë euro

# 10 Rodri | Nga Atletico te Man City | 70 milionë euro

# 9 Christopher Nkunku | Nga PSG te RB Leipzig | 15 milionë euro

# 8 Dejan Kulusevski | Nga Atalanta te Parma | huazim

# 7 Alexander Sorloth | Nga Crystal në Trabzonspor | huazim

# 6 Thorgan Hazard | Nga Gladbach në Dortmund |  40 milionë euro

# 5 Wissam Ben Yedder | Nga Sevilla në Monaco |  40 milionë euro

# 4 Bruno Fernandes | Nga Sporting te Man Utd | 72 milionë euro

# 3 Mauro Icardi | Nga Inter në PSG | huazim

# 2 Romelu Lukaku | Nga Man Utd te Inter |  78 milionë euro

# 1 Erling Haaland | Nga RB Salzburg në Dortmund | 20 milionë euro

/Telegrafi/