LAJMI I FUNDIT:

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Manchester City thuhet se do të luftojë me Arsenalin për nënshkrimin e mesfushorit të Aston Villa, Douglas Luiz.

Football Insider raporton se Citizens i kanë vënë sytë brazilianit. 25-vjeçari ka shënuar 10 gola dhe shtatë asistime në 37 ndeshje në të gjitha garat.


Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, thuhet se është një ‘fans i madh’ i Luizit. Strategu spanjolle mendon se braziliani ka shfaqur një përmirësim të dukshëm në Villa që nga largimi nga Etihad pesë vjet më parë.

Guardiola po përgatitet të bëjë transferim 'bombë' te Man City
Lexo po ashtu Guardiola po përgatitet të bëjë transferim 'bombë' te Man City

Ekipi i Guardiolës vendosën një klauzolë riblerjeje në marrëveshjen prej 20 milionë euro që e çoi atë në Villa Park në 2019. Por, kjo tani ka skaduar dhe City do të duhet të paguajë vlerësimin e mesfushorit nga Villians, i cili është 100 milionë euro.

Citizens gjithashtu do të duhet të largojë konkurrencën nga admiruesit afatgjatë, Arsenali. Topçinjtë thuhet se kishin tre oferta me vlerë deri në 30 milionë euro të refuzuara nga Villa në verën e vitit 2022. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

Liga e Kampionëve
Arsenali u eliminua nga dy gara në të njëjtën natë

Arsenali u eliminua nga dy gara në të njëjtën natë

Ndërkombëtare
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Kalo në kategori