LAJMI I FUNDIT:

Guardiola po përgatitet të bëjë transferim ‘bombë’ te Man City

Guardiola po përgatitet të bëjë transferim ‘bombë’ te Man City

Manchester City është i vendosur të transferojë Lucas Paquetan, sipas raportimeve nga shtypi britanik. Pavarësisht refuzimeve të mëparshme nga West Ham United për oferta afër 80 milionë euro, klubi i Pep Guardiolës planifikon të paraqesë një ofertë të re verën e ardhshme.

Në moshën 26-vjeçare, Paqueta është bërë objektivi kryesor i Citizens për të mbuluar një largim të mundshëm të Bernardo Silvës në skuadër. Interesimi i Manchester Cityt për lojtarin e talentuar brazilian ka qenë i vazhdueshëm dhe ata janë të gatshëm të bëjnë një përpjekje të re për të siguruar nënshkrimin e tij.


Mesfushori ka treguar paraqitje mbresëlënëse si për Milanin ashtu edhe për kombëtaren braziliane, gjë që ka ngjallur interesimin e disa klubeve evropiane. Aftësia e tij teknike, vizioni i lojës dhe aftësia për të shënuar gola e bëjnë atë një shtesë tërheqëse për çdo ekip elitar.

Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij
Lexo po ashtu Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Edhe pse West Ham United ka refuzuar më parë ofertat për Paquetan, sipas ‘Telegraph’, Manchester City nuk është i dekurajuar dhe është i gatshëm të rrisë ofertën e tyre në merkaton e verës së ardhshme. Pep Guardiola e sheh brazilianin si profilin ideal për të forcuar mesfushën e tij dhe për të ruajtur konkurrencën e skuadrës në të gjitha garat.

Ardhja e Paquetas në stadiumin Etihad mund të nënkuptojë një dimension të ri për Manchester Cityn, duke ofruar më shumë opsione taktike dhe kreativitet në mesfushë. Inkorporimi i tij i mundshëm me siguri do të krijojë pritshmëri tek tifozët e klubit, të cilët shohin tek ai një lojtar me potencial për të bërë diferencën në Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve.

Manchester City është i vendosur të vazhdojë të ndjekë Lucas Paquetan dhe do të bëjë gjithçka që është e mundur për të siguruar nënshkrimin e tij në afatin e ardhshëm të transferimeve të verës, në një përpjekje për të forcuar më tej skuadrën e tyre dhe për të ruajtur dominimin në futbollin anglez dhe evropian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë ndodhi me të vërtetë me Evan N'Dickan e Romës pasi ra pa ndjenja në fushë, dalin detaje të tjera nga rasti që tronditi Italinë

Çfarë ndodhi me të vërtetë me Evan N'Dickan e Romës pasi ra pa ndjenja në fushë, dalin detaje të tjera nga rasti që tronditi Italinë

Serie A
Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bundesliga
Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Bundesliga
Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Granit Xhaka vihet në siklet nga Frimpong kur ia bën pyetjen për Arsenalin

Granit Xhaka vihet në siklet nga Frimpong kur ia bën pyetjen për Arsenalin

Bundesliga
Kalo në kategori