Borussia Monchengladbach ka konfirmuar se Matthias Ginter dhe Denis Zakaria do të largohen si lojtar të lirë, me shumë klube që janë vënë pas dyshes,.

Qendërmbrojtësi Ginter mbush 28 vjeç muajin e ardhshëm dhe kontrata e tij do të përfundojë në qershor 2022.

Ai dje përmes rrjeteve sociale njoftoi se nuk do të vazhdojë marrëveshjen e tij me klubin aktual, kështu që do të jetë lojtar i lirë në fund të sezonit.

Interi ka kohë që po e ndjek mbrojtësin, por gazeta spanjolle Diario AS thekson se ka interes edhe nga Bayern Munich dhe Barcelona.

Ndërkohë, sot edhe Borussia Monchengladbach ka konfirmuar se Zakaria nuk do të nënshkruajë kontratë të re, kështu që edhe ai do të i lirë të lëvizë.

Reklama
Reklama

Roma dhe Juventus janë lidhur shumë me mesfushorin zviceran Zakaria, i cili iu bashkua Gladbach nga Young Boys në vitin 2017 për 12 milionë euro.

Më garë janë edhe Bayern Munich, Barcelona dhe dy klube angleze. /Telegrafi/