Gigi Hadid së fundmi ka bërë një ‘tutorial të make-upit’ me grimeren Erin Parson në një Instagram ‘live’, duke aplikuar grimin nën udhëzimet e artistes së famshme.

Dyshja kanë folur për rutinën ditore dhe grimin, teksa në një moment Hadid tregoi sesi shtatzënia e saj ka ndikuar në formën e fytyrës. Ajo gjithashtu ka folur edhe për operacionet plastike.

Hadid tha që ajo nuk ka vërejtur ndonjë ndryshim të madhnë fytyrë, përfshirë faqet më të plota.

“Është shumë qesharake gjërat që shihni në internet”, filloi ajo.

“Njerëzit mendojnë se unë i formësoj faqet por me të vërtetë i kam ashtu. Nëse shikoni fotot e mia kur kam qenë fëmijë ju do e shihni se jam njëjtë qysh nga lindja. Po ashtu njerëzit mendojnë se unë bëj mbushës në fytyrë dhe kjo është arsyeja se përse kam një fytyrë të rrumbullakët – unë e kam pasur këtë që kur kam lindur”, ka thënë Gigi.

“Shumë nga femrat që mbesin shtatzënë kanë faqe të tilla”, tha Parsons. “Ndonjëherë hunda bëhet më e madhe dhe më e gjerë. E keni parë atë?”.

“Ndoshta”, pranoi Hadid, duke thënë se nuk shqetësohet dhe se është e lumtur me procesin natyror të botës.

View this post on Instagram

Had so much fun on @maybelline LIVE this afternoon with my girl @erinparsonsmakeup doing the ‘natural / zoom meeting-ready’ glam tutorial you guys chose via yesterday’s poll ! 💓 Hope you enjoyed it toooo ! In case you missed it, the Live is saved on Maybelline’s profile ☺️ swipe → for the products I used today xx #ad

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on May 20, 2020 at 3:12pm PDT

25-vjeçarja vazhdoi të diskutojë thashethemet se ajo ka bërë ndërhyrje kirurgjike në fytyrën e saj.

“Për ata që pyesin, kurrë nuk kam bërë ndonjë ndërhyrje në fytyrë. Unë jam aq e lumtur, dhe për ata që i bëjnë njerëzit të duken mirë dhe rehat, po për mua personalisht kjo më tmerron”, vazhdoi Hadid.

Ndërkohë, ylli i “IMG models” konfirmoi se po pret fëmijën e saj të parë me Zayn Malik në “Tonight Shoe With Jimmy Fallon” muajin e kaluar. /Telegrafi/

View this post on Instagram

❣️🍰

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on Apr 25, 2020 at 5:49pm PDT