Genc Prelvukaj dje (e martë), ka publikuar këngën e re të titulluar “Dilema”. 

Ky projekt i reperit shqiptar vjen i realizuar me klip, për të cilin mori kritika të shumta për skenat provokuese.

Si rrjedhojë, 38-vjeçari ka bërë një sqarim për të gjithë fansat e tij, pasi mori mesazhe të shumta në rrjetet sociale.

View this post on Instagram

Shume mesazhe ne inbox per videospotin. Dikujt i pelqen shume e dikujt jo. Per shkak te respektit po e shkruaj kete sqarim per ata qe kane dyshime ose kritike. E para : Nuk ekziston asnje pune ne muzike qe permbledh krejt njerezit. Cdohere, secili material i ka perkrahesit e vet e kritikuesit poashtu. E dyta : Eshte pune shijesh. Kur publikova klipet A tmerr malli, 365 pa ty etj kishte njerez qe me kritikonin me fjalet " pse maleve" dhe kerkonin dicka me provokative. Tani kur e servoj provokativen pjesa tjeter kritikon. E treta : Youtube nuk lejon skena te ekagjeruara. Nje pjese e bllokon komplet ndersa pjesen tjeter nuk e monetizon. Ne rastin e Dilemes Youtube e ka lejuar dhe monetizuar keshtu qe eshte cilesuar si video brenda normave etike. E katerta : Nese videoklipi nuk ju ka pelqyer degjojeni kengen sepse ne fund te fundit kenget mbahen ne mend dhe jo klipet. E pesta : Faleminderit juve qe perkunder shijeve te ndryshme vleresoni punen time nder vite P.S. Ju qe nuk e keni degjuar kengen e keni ne link ne bio ose direkt ne Youtube. Shpejt edhe ne platformat tjera. Love you all

A post shared by Genc Prelvukaj (@gencprelvukaj) on Aug 6, 2019 at 6:07am PDT

“Shumë mesazhe në inbox për videospotin. Dikujt i pëlqen shumë e dikujt jo. Për shkak të respektit po e shkruaj këtë sqarim për ata që kanë dyshime ose kritika. E para: Nuk ekziston asnjë punë në muzikë që përmbledh të gjithë njerëzit. Çdo herë secili material i ka përkrahësit e vet e kritikuesit po ashtu. E dyta: Është punë shijesh. Kur publikova klipet A t’mer malli, 365, Pa ty etj kishte njerëz që më kritikonin me fjalët ‘pse maleve’ dhe kërkonin diçka më provokative. Tani kur e servoj provokativen pjesa tjetër kritikon. E treta: YouTube nuk lejon skena të ekzagjeruara. Një pjesë e bllokon komplet ndërsa pjesën tjetër nuk e monetizon. Në rastin e Dilemës YouTube e ka lejuar dhe monetizuar kështu që është cilësuar si video brenda normave etike. E katërta: Nëse videoklipi nuk ju ka pëlqyer dëgjojeni këngën sepse në fund të fundit këngët mbahen në mend dhe jo klipet. E pesta: Faleminderit juve që përkundër shijeve të ndryshme vlerësoni punën time ndër vite” , ka shkruar ai në postimin e ndarë me ndjekësit në Instagram.

Genc Prelvukaj publikon këngën e re "Dilema" Genc Prelvukaj publikon këngën e re "Dilema"

Krahas projekteve, Genci po vazhdon të jetë mjaft aktiv dhe i angazhuar në mbrëmje e koncerte të ndryshme përreth trojeve shqiptare. /Telegrafi/