LAJMI I FUNDIT:

Fred bën ndërhyrje të turpshme ndaj Moratas në ndeshjen miqësore të Manchester United kundër Atletico Madrid

Fred bën ndërhyrje të turpshme ndaj Moratas në ndeshjen miqësore të Manchester United kundër Atletico Madrid

Manchester United u mposht nga Atletico Madrid me rezultat 1-0 në një ndeshje miqësore të zhvilluar në Oslo, në të cilën ka pasur edhe një moment katastrofik të brazilianit Fred, i cili u përjashtua nga loja.

Reklama

Kartonët e kuq janë të rrallë për ndeshjet miqësore, veçanërisht për klubet e nivelit më të lartë në botë, por këtë herë nuk ishte kështu.

Që në fillim, lojtarët e Atletico Madrid dhe Man United luajtën ashpër, kështu që pamë tetë kartonë të verdhë, që tregon se ishte ndeshje e vërtetë dhe konkurruese.

Ndërhyrja më e turpshme e ditës u krye nga mesfushori Fred, i cili në minutën e parë të kohës shtesë, goditi ashpër sulmuesin Alvaro Morata.

Për t’i bërë gjërat edhe më të pabesueshme, Fred goditi spanjollin teksa ai e kishte larg topit, pa asnjë mundësi për të zotëruar atë dhe në mes të fushës pa asnjë nevojë.

Fredi u përjashtua, ndërsa Morata duhej të ndihmohej nga ekipi mjekësor.

Në rrjetet sociale pasuan kritika të shumta për mesfushorin brazilian, i cili kishte bërë ndeshje shumë të mira dhe ishte paralajmëruar si një surprizë e mundshme pozitive në sezonin e ardhshëm.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua nga Joao Felix në minutën e 86-të dhe i solli fitoren Atletico Madridit. Ndeshja miqësore u luajt në Oslo të Norvegjisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori