LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: West Hami dhe Frankfurti kërkojnë një vend në finale

Formacionet zyrtare: West Hami dhe Frankfurti kërkojnë një vend në finale

West Ham Unitedi është nikoqir i Eintracht Frankfurtit në London Stadium për takimin e parë gjysmëfinal të Ligës së Evropës.

Ekipi anglez arriti në këtë fazë duke eliminuar Lyonin në çerekfinale, derisa skuadra gjermane triumfoi përballë Barcelonës.


Trajnerët David Moyes dhe Oliver Glasner janë kujdesur për taktikat e tyre dhe i kanë zgjedhur formacionet startuese.

Formacioni startues i West Ham Unitedit: Areola; Johnson, Dawson, Zouma, Cresswell; Soucek, Rice; Fornals, Lanzini, Bowen; Antonio.

Formacioni startues i Eintracht Frankfurtit: Trapp; Tuta, Hinteregger, Toure; Knauff, Sow, Rode, Kostic; Kamada, Lindstrom; Borre.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
U raportua se ka blerë shtëpinë e Sergio Ramos në Madrid, por Mbappe ka marrë atë të legjendës tjetër të Realit

U raportua se ka blerë shtëpinë e Sergio Ramos në Madrid, por Mbappe ka marrë atë të legjendës tjetër të Realit

La Liga
Sylvinho nuk e ftoi Myrto Uzunin në Euro, vjen reagimi i Granadas

Sylvinho nuk e ftoi Myrto Uzunin në Euro, vjen reagimi i Granadas

Kombëtarja e Shqipërisë
Pengu i Sylvinhos për Euro 2024 është që nuk mund ta marrë një lojtar që ka pësuar lëndim së fundmi

Pengu i Sylvinhos për Euro 2024 është që nuk mund ta marrë një lojtar që ka pësuar lëndim së fundmi

Kombëtarja e Shqipërisë
Real Madrid dëshiron që ylli i Man Cityt të zëvendësojë Toni Kroosin

Real Madrid dëshiron që ylli i Man Cityt të zëvendësojë Toni Kroosin

La Liga
Ylli i Man United konfirmon largimin e tij nga klubi me një deklaratë emocionuese

Ylli i Man United konfirmon largimin e tij nga klubi me një deklaratë emocionuese

Premier League
Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari

Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori