Celta Vigo dhe Real Madridi i kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që luhet në kuadër të javës së 28-të në La Liga.

Ndeshja që fillon në ora 16:15, do të zhvillohet në stadiumin ” Estadio de Balaídos”.

Për këtë takim, Celta Vigo do të jetë pa Emre Mor, Alvarez e Blanco që janë të lënduar.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, Zinedine Zidane nuk mund të llogarisë në Dani Carvajal, Eden Hazard, Mariano Diaz, Alvaro Odriozola dhe Sergio Ramos, që janë të lënduar.

Formacioni bazë i Celta Vigos: Villar, Mallo, Murillo, Araujo, Marin, Tapia, Suarez, Mendez, Nolito, Aspas, Mina.

Formacioni bazë i Real Madridit: Courtois, Varane, Nacho, Kroos, Benzema, Modric, Casemiro, Valverde, Vazquez, Vinicius, Mendy. /Telegrafi/