LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare, Qipro – Kosovë: Giresse vjen me disa ndryshime

Formacionet zyrtare, Qipro – Kosovë:  Giresse vjen me disa ndryshime

Kosova do ta nis Ligën e Kombeve ndaj Qipros si mysafir në AEK Arena në Larnaca.

Reklama

Ndeshja fillon në ora 18:00, ndërsa do të jetë debutim në një ndeshje zyrtare për përzgjedhësin Alain Giresse.

Përzgjedhëzi Giresse ka vendosur ta nis ndeshjen në portë më Arijanet Muric.

Në mbrojtje do të luajnë Lirim Kastrati, Amir Rrahmani, Mirlind Kryeziu dhe Fidan Aliti.

Mesfusha i është besuar Blendi Idrizit, Betim Fazlijit dhe Valon Bërishës.

Faza e avancuar do të përbehet nga Milot Rashica, Edon Zhegrova dhe Vedat Muriqi.

Në anën tjetër Qipro do të luajë emra si Ioannou, Tzonis e Sotiriou në sulm.


Qipro: Michael, Kyrlakou, Gogic, Panaglotulu, Antoniou, Artymatas, Kastanos, Papulis, Ioannou,  Tzonis, Sotiriou.

Kosova: Muric, L. Kastrati, Rrahmani, Kryeziu, Aliti, Fazliji, Idrizi, V. Berisha, Zhegrova, Muriqi, Rashica.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori