LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Kosova luan për fitore ndaj Ishujve Faroe në Prishtinë

Formacionet zyrtare: Kosova luan për fitore ndaj Ishujve Faroe në Prishtinë

Përfaqësuesja e Kosovës zhvillon ndeshjen e vlefshme për Grupin 3 në ligën D të Ligës së Kombeve, ku përballet me Ishujt Faroe.

Reklama

Do të jetë kjo sfida e parë që skuadra do ta zhvillojë në stadiumin e rinovuar “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Formacioni zyrtar i Kosovës: Samir Ujkani, Fidan Aliti, Herolind Shala, Hekuran Kryeziu, Milot Rashica, Donis Avdijaj, Arber Zeneli, Amir Rrahmani, Mergim Vojvoda, Benjamin Kololli, Atdhe Nuhiu.

Formacioni zyrtar i Ishujve Faroe: Nielsen, V. Davidsen, A. Gregersen, Nattestad, Hansson, Bartalsstovu, Hendriksson, Sorensen, Edmundsson, R. Joensen, G. Vatnhamar.

Pas kthimit nga Azerbajxhani, ku barazoi pa gola me kombëtaren e këtij vendi në Baku, Përfaqësuesja A gjatë të dielës ka mbajtur stërvitje në stadiumin “Fadil Vokrri” me pjesën e futbollistëve të cilët nuk u angazhuan në ndeshje, ndërsa pjesa tjetër pati regjenerim në pishinë dhe stërvitje të lehtë.

Stërvitjet janë fokusuar në lojën nën trysni, me mbrojtje të ngjeshur dhe kundërsulme të shpejta.

Nga ana tjetër, përmendim që Ishujt Faroe tashmë e kanë regjistruar fitoren e parë duke e mposhtur Maltën me rezultat 3-1. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori