LAJMI I FUNDIT:

Formacionet e mundshme: Chelsea synon fitore ndaj Salzburgut për ta siguruar kalimin e grupit

Formacionet e mundshme: Chelsea synon fitore ndaj Salzburgut për ta siguruar kalimin e grupit

Chelsea është mysafir i RB Salzburgut për ndeshjen e dytë që zhvillohet në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Ndeshja që fillon në ora 18:45, do të luhet në stadiumin “Red Bull Arena”.

Për këtë takim, Salzburg do të ketë shumë mungesa si, Fernando, Dijon Kameri, Oumar Diakite, Justin Omoregie, Nicolas Capaldo, Luka Sucic, Mamdy Diambou, Samson Tijani dhe Bryan Okoh që janë të lënduar, ndërsa në dyshim është Andreas Ulmer.


Standings provided by Sofascore

Në anën tjetër, Wesley Fofana, N’Golo Kante dhe Reece James janë po ashtu të lënduar, gjersa Kalidou Koulibaly është në dyshime.

Formacionet e mundshme:

Salzburg: Kohn, Dedic, Solet, Pavlovic, Wober, Kjaergaard, Goruna, Seoëald, Okafor, Adamu.

Chelsea: Arrizabalaga, Chalobah, Silva, Cucurella, Azpilicueta, Jorginho, Loftus-Cheek, Chilëell, Mount, Sterling, Aubameyang. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Ligue 1
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Kalo në kategori