LAJMI I FUNDIT:

Fonseca i lumtur me fitoren dhe ngjitjen në tabelë

Fonseca i lumtur me fitoren dhe ngjitjen në tabelë

Roma ka vazhduar me fitore në Serie A teksa ka mposhtur Torinon në Olimpico me rezultat 3-1.

Reklama

Giallorosët luajtën pjesën më të madhe të ndeshjes me një lojtar më shumë në fushë, pasi në minutën e 14-të Torino mbeti më një lojtar më pak.

Falë këtyre tri pikëve ndaj Torinos, Roma është ngritur në pozitën e katërt në tabelë, me pikë të barabarta (24) sa Juventusi në vendin e tretë dhe kanë katër pikë më pak se lideri Milan.

E me këtë fitore ka mbetur i kënaqur edhe trajneri i Romës, portugezi Paulo Fonseca.

“Tre pikët ishin objektivi ynë dhe këto më kënaqen. Qëllimi ishte të fitonim dhe e dinim që nuk ishte e lehtë. Ne fituam dhe e bëmë mirë, më pëlqente të shënonim tre gola dhe të fitonim”, tha Fonseca.

Ai ka lavdëruar për lojën e treguar mesfushorin italian Lorenzo Pellegrini që u shpall lojtar i ndeshjes.

“Pellegrini shënoi një gol të mirë dhe bëri një lojë të shkëlqyeshme si gjithmonë, por e gjithë skuadra luajti mirë”, tha Fonseca.

Roma në fundjavë do të ketë një tjetër ndeshje të vështirë, pasi luan në udhëtim te Atalanta. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori