LAJMI I FUNDIT:

Fatjeta Barbullushi liron ndjesitë e kurbetit në këngën e saj të re “Paja e Nusnis”

Fatjeta Barbullushi liron ndjesitë e kurbetit në këngën e saj të re “Paja e Nusnis”
Fatjeta Barbullushi (Foto: Fatjeta Barbullushi/YouTube)

Fatjeta Barbullushi, emër i njohur në skenën muzikore shqiptare, ka sjell për publikun këngën e së saj më të re me titull “Paja e Nusnis”.

Tema e këngës është një reflektim i ndjeshëm rreth vendimit të një gruaje për të braktisur martesën pasi është përballur me tradhtinë nga ana e partnerit të saj – një çështje delikate dhe ende tabu në shoqërinë shqiptare.

Kompozimi dhe teksti janë vepër e talentit të Avni Qahilit, një kompozitor i cili ka një karrierë të gjatë me krijime muzikore që kanë prekur zemrat e shumë dëgjuesve.


Fatjeta Barbullushi (Foto: Fatjeta Barbullushi/YouTube)

Melodia dhe vargjet e këngës sjellin në jetë ndjesitë e thella të humbjes, sakrificës dhe vendosmërisë për të gjetur një rrugë të re pasi tradhtia ka shkatërruar besimin dhe ëndrrat e dikurshme.

Klipi është xhiruar në qytetin e lindjes të Fatjetës, Shkodër, një vend i njohur për bukuritë natyrore dhe pasuritë kulturore.

Gjatë xhirimeve, këngëtarja ka përshkuar rrugët e qytetit duke sjellë imazhe të përzemërta që përshtaten me thelbin e tekstit. Në klip, Barbullushi shfaqet me një prezencë të fuqishme dhe interpretim të ndjerë, duke e bërë të qartë se ky projekt ka një vend të veçantë në zemrën e saj.

“Paja e Nusnis” është një këngë që flet për forcat e brendshme të një gruaje që zgjedh të ngrihet mbi plagët dhe të ecë përpara, dhe Fatjeta Barbullushi ka dhënë zë kësaj force me pasionin e saj të pashoq. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Butrint Avdyli
Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Magazina
Katy Perry shfaqet gjysmë e zhveshur për skenat provokative të videoklipit të ri

Katy Perry shfaqet gjysmë e zhveshur për skenat provokative të videoklipit të ri

Magazina
Pas mbërritjes në Kosovë, Bebe Rexha takohet me stilistin Valdrin Sahiti

Pas mbërritjes në Kosovë, Bebe Rexha takohet me stilistin Valdrin Sahiti

Magazina
Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Magazina
Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy sjellin këngën “Vaj Vaj”

Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy sjellin këngën “Vaj Vaj”

Magazina
Kalo në kategori