LAJMI I FUNDIT:

Fati i buzëqeshë Arsenalit, shtatë lojtarë i mungojnë rivalit të radhës në Ligën Premier

Fati i buzëqeshë Arsenalit, shtatë lojtarë i mungojnë rivalit të radhës në Ligën Premier

Shtatë lojtarë të Wolves pritet të mos jenë të disponueshëm për ndeshjen ndaj Arsenali.

Nelson Semedo, Matheus Cunha, Craig Dawson, Jean-Ricner Bellegarde dhe Pedro Neto janë përjashtuar nga kjo ndeshje, ndërsa Hwang Hee-chan dhe Rayan Ait-Nouri janë në mëdyshje dhe gjendja e tyre do të shikohet.


Cunha ndoshta do të jetë humbja më e madhe e Wolves, me brazilianin që ka shënuar 11 gola dhe ka dhuruar gjashtë asistime këtë sezon.

Ka qenë trajneri Gary O’Neil që ka njoftuar për mungesat.

Arsenali ka fituar katër takimet e fundit me Wolves, duke përfshirë një fitore 2-1 në Emirates në dhjetor.

Një tjetër fitore do t’i çojë Gunners në krye të Ligës Premier, me Man City që do të jenë në aksionin e FA Cup. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Përfaqësueset
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Përfaqësuesja e Kosovës
Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

La Liga
Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Premier League
Kalo në kategori