LAJMI I FUNDIT:

FA CUP/ Notat e lojtarëve, Manchester City 2-3 Liverpool: Sadio Mane më i miri

FA CUP/ Notat e lojtarëve, Manchester City 2-3 Liverpool:  Sadio Mane më i miri

Liverpooli ka shënuar fitore ndaj Manchester Cityt në kuadër të gjysmëfinales së FA Cup me rezultat 3-ë.

Reklama

Ndeshja e zhvilluar nëWembley ishte shumë e bukur dhe me raste e gola, por The Reds triufuan në fund.

Ibrahima Konate shënoi një herë, ndërsa Sadio Mane shtoi dy gola për Liverpoolin, ndërsa Jeack Grealish dhe Bernardo Silva gjetën rrjetën për Man Cityn.

Mane ishte lojtari më i vlerësuar në fushë me notën 8.3.

Më i dobëti në fushë ishte portieri i Cityt, Zack Steffen me notën 6.0.

Liverpooli kalon në finale të  FA Cup ku pret fituesin e ndeshjes Chelsea – Crystal Palace.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori