LAJMI I FUNDIT:

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Real Madridi e ka siguruar blerjen e sensacionit brazilian Endrick për më shumë se një vit më parë, saktësisht në dhjetor të 2022.

Sidoqoftë, ylli i Palmeiras duhej të qëndronte në Brazil edhe për një vit e gjysmë deri sa të mbush 18 vjet në korrik, kjo për shkak se lojtarët nën moshën 18-vjeçare nuk lejohet që të transferohen në Evropën.


Ani pse na ndajnë katër muaj para se ai zyrtarisht të bëhet pjesë e gjigantit spanjoll, Endrick pritet që të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt se sa e prisnit.

Endrick është ftuar nga kombëtarja e Brazilit dhe pritet të luajë në miqësoren ndaj Spanjës më datë 26 mars e cila do të luhet në stadiumin ikonik “Santiago Bernabeu”.

Përveç Endrick të ftuar gjithashtu janë edhe dyshja Vinicius dhe Rodrygo, andaj nuk përjashtohet mundësia që treshja e Real Madridit ta nisin së bashku nga minuta e parë këtë ndeshje.

Endrick këtë sezon deri më tani është paraqitur në 31 ndeshje në kampionatin brazilian, ku ka shënuar 11 gola./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë ndodhi me të vërtetë me Evan N'Dickan e Romës pasi ra pa ndjenja në fushë, dalin detaje të tjera nga rasti që tronditi Italinë

Çfarë ndodhi me të vërtetë me Evan N'Dickan e Romës pasi ra pa ndjenja në fushë, dalin detaje të tjera nga rasti që tronditi Italinë

Serie A
Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bundesliga
Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Bundesliga
Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Granit Xhaka vihet në siklet nga Frimpong kur ia bën pyetjen për Arsenalin

Granit Xhaka vihet në siklet nga Frimpong kur ia bën pyetjen për Arsenalin

Bundesliga
Kalo në kategori