LAJMI I FUNDIT:

Efekti domino dhe zyrtarizimet në ‘kohën shtesë’: Saul te Chelsea, Greizmann te Atletico Madridi, De Jong te Barcelona

Efekti domino dhe zyrtarizimet në ‘kohën shtesë’: Saul te Chelsea, Greizmann te Atletico Madridi, De Jong te Barcelona

Në momentet e fundit të afatit kalimtar kanë ndodhur tri transferimeve të rëndësishme, ku secila ka qenë e lidhur me njëra-tjetrën.

Reklama

Edhe pse klubet ishin marrë vesh për transferimet, gjithçka është kompletuar në momentet e fundit, ndërsa klubeve iu deshën edhe disa minuta pas orës 00:00 për të kompletuar dokumentet.

Atletico Madridi ka arritur marrëveshje për Saul me Chelsean, ku spanjolli do të shkojë si huazim.

Në detaje - e gjitha që ndodhi në ditën e fundit të afatit kalimtar veror 2021
Lexo po ashtu Në detaje - e gjitha që ndodhi në ditën e fundit të afatit kalimtar veror 2021

Opsioni për blerjen e Saul është 40 milionë euro.

Më tu mbyllur kjo marrëveshje, Antoine Griezmann kompletoi kalimin te Atletico nga Barcelona, si huazim me të drejtë blerje për 40 milionë euro.

Griezmann është kthyer në Atletico Madridi, ku kishte shkëlqyer para se të kalonte te Barcelona.

Barcelona si zëvendësim për francezin ka nënshkruar me sulmuesin holandez Luuk de Jong nga Sevilla.

Detaje e marrëveshjes nuk janë bërë ende të ditura. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori