LAJMI I FUNDIT:

Në detaje – e gjitha që ndodhi në ditën e fundit të afatit kalimtar veror 2021

Në detaje – e gjitha që ndodhi në ditën e fundit të afatit kalimtar veror 2021

Data 31 gusht (e martë) shënoi ditën e fundit të afatit kalimtar veror të vitit 2021, kur edhe u mbyllen transferimet në ligat kryesore evropiane.

Reklama

Afati u mbyll më herët në Bundesliga (18:00) dhe në Serie A (20:00), kurse në Ligën Premier, La Liga dhe Ligue 1 në mesnatë.


Telegrafi ju ka mbajtur të informuar minutë pas minute për të gjitha, spekulimet, detajet dhe marrëveshjet e arritura të ditës së fundit të këtij afati kalimtar.


01/09/2021 08:57

Zyrtare: De Jong lojtar i Barcelonës


Luuk de Jong ka ardhur te Barcelona si zëvendësim për Antoine Griezmann.

Reklama


01/09/2021 01:41

Zyrtare: Griezmann te Atletico Madridi


Barcelona dhe Atletico Madridi e kanë konfirmuar transferimin e Antoine Griezmann.

Reklama

Lojtari kthehet aty ku shkëlqeu para disa vitesh.

Antoine Griezmann është huazuar për një sezon me opsion huazimi edhe për një sezon tjetër. Klubi madrilen do të paguajë pagat e lojtarit dhe ekziston një klauzolë që transferimin e bën të detyrueshëm.


01/09/2021 01:13

La Liga i ka pranuar në kohë dokumentet për Griezmann dhe De Jong


La Liga ka konfirmuar se dokumentacionet e Antoine Griezmann dhe Luuk de Jong janë pranuar në kohë dhe nuk ka pasur nevojë për kohë shtesë.

Reklama

Pritet të shqyrtohen dhe të konfirmohet zyrtarizimi te Atletico Madridi, respektivisht Barcelona.


01/09/2021 01:06

Collado mbetet te Barcelona


Barcelona dhe Sheffield United nuk kanë arritur marrëveshje për transferimin e Alex Collados në Angli.

Reklama

01/09/2021 01:01

Dokumentet janë kontrolluar dhe kompletuar


Antoine Griezmann po i bashkohet Atletico Madridit.

Reklama

Luuk de Jong po i bashkohet Barcelonës.

Ndërsa tashmë është konfirmuar kalimi i Saul Niguez te Chelsea.


01/09/2021 00:56

Sarabia lojtar i Sportingut


Pablo Sarabia i është bashkuar ekipit të Sporting CP nga Paris Saint-Germaini në formë huazimi. Marrëveshja është kompletuar dhe nënshkruar.

Reklama


01/09/2021 00:54

Griezmann e ka nënshkruar kontratën me Atleticon një minutë para mbylljes së afatit


Kontratat finale të Antoine Griezmann për t’u transferuar te Atletico Madridi janë nënshkruar në orën 23:59, një minutë para mbylljes së afatit.

Reklama


01/09/2021 00:49

Falcao nënshkruan për Rayo Vallecano


Rayo Vallecano e ka transferuar Radamel Falcao pas ndërprerjes së kontratës së tij me Galatasarayn.

Reklama


01/09/2021 00:41

Zyrtare: Saul lojtar i Chelseat


Saul Niguez është lojtar i Chelseat pas transferimit në formë huazimi nga Atletico Madridi.

Reklama

Blutë do të paguajnë pesë milionë euro për huazimin dhe 40 milionë të tjera nëse do ta blejnë në verën e ardhshme.


01/09/2021 00:40

Të tria marrëveshjet janë kryer në kohë


Saul Niguez te Chelsea

Reklama

Antoine Griezmann te Atletico Madridi

Luuk de Jong te Barcelona


01/09/2021 00:37

La Liga u jep kohë shtesë Barcës dhe Atleticos


La Liga ka konfirmuar se Barcelonës dhe Atletico Madridit u është dhënë kohë shtesë për t’i kompletuar transferimet pas mbylljes së afatit kalimtar.

Reklama

Kështu që, Saul do të shkojë te Chelsea, ndërsa Atletico do të përpiqet ta transferojë Griezmannin, kurse Barca do të tentojë angazhimin e De Jong.


01/09/2021 00:33

Saul do të luajë për Chelsean


Atletico Madridi dhe Chelsea e kanë kompletuar marrëveshjen e transferimit të Saul Niguez. Janë duke u kompletuar nënshkrimet dhe pritet zyrtarizimi.

Reklama


01/09/2021 00:26

Romano: Kalimi i Saul te Chelsea, punë e kryer


Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, thotë se e kanë njoftuar se ka ndodhur transferimi i Saul Niguez te Chelsea.

Reklama

Me gjithë vështirë se me dokumentacion, duket se Atletico Madridi dhe Blutë e kanë kompletuar transferimin.

Të shohim se çfarë do të ndodhë me Antoine Griezmann dhe Luuk de Jong.


01/09/2021 00:25

Problemet me dokumentacion, mund të dështojë edhe kalimi i Saul Niguez te Chelsea?


Transferimi i Saul Niguez te Chelsea duket të ketë ngecur për shkak të problemeve të Atletico Madridit me dokumentacionin.

Reklama

01/09/2021 00:22

Njoftim zyrtar: Nuno Mendes lojtar i PSG-së


Nuno Mendes i bashkohet PSG-së nga Sportingu me huazim njëvjeçar prej shtatë milionë eurosh dhe me çmim prej 40 milionë eurosh nëse e blen në fund të sezonit.

Reklama


01/09/2021 00:21

Ribery pranë kthimit në Serie A


Franck Ribery mund të kthehet në Itali te Hellas Verona që po i kërkon shërbimet e tij.

Reklama

01/09/2021 00:17

Griezmann mbetet te Barca?


Cadena SER raporton se marrëveshja ndërmjet Atletico Madridit dhe Barcelonës nuk është kompletuar në kohë dhe Antoine Griezmann do të mbetet në Camp Nou.

Reklama


01/09/2021 00:15

Olsen te Sheffieldi


Sheffield Unitedi e ka zyrtarizuar portierin Robin Olsen nga Roma. Huazim me opsion blerjeje.

Reklama


01/09/2021 00:14


Valencia e ka kompletuar huazimin e Helder Costa nga Leeds United.

Reklama

01/09/2021 00:04

Një afat i jashtëzakonshëm kalimtar


Dyshja më e madhe e futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, ndërruan klube.

ReklamaNë trend Sport

Më shumë
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Zaha në radhë për Superligën saudite, klubi i Ronaldos ka gati ofertën për ish-sulmuesin e Unitedit

Zaha në radhë për Superligën saudite, klubi i Ronaldos ka gati ofertën për ish-sulmuesin e Unitedit

Ligat tjera
Kalo në kategori