LAJMI I FUNDIT:

Edhe Meritoni në finale – për herë të parë një banor nga Kosova, finalist në Big Brother VIP Albania

Edhe Meritoni në finale – për herë të parë një banor nga Kosova, finalist në Big Brother VIP Albania
Foto: Meriton Mjekiqi/Instagram

Të shtunën në darkë, atmosfera në shtëpinë më të famshme në Shqipëri ka qenë e ngarkuar me pritje dhe emocione. Në një serë votimesh që hodhën dritë mbi preferencat e publikut, u zbulua se Françeska Murati është eliminuar nga gara, duke i lënë vend pesë konkurrentëve të tjerë të cilët tashmë janë zyrtarisht finalistët e “Big Brother VIP Albania 3”.

Juli, Romeo, Heidi, Egla dhe Meritoni janë emrat që do të mbahen mend në historinë e BBVA 3 si pesëshja finale që do të vazhdojë luftën për çmimin e madh. Ndërsa secili prej tyre ka sjellë një nuancë të veçantë në dinamikat e lojës, mbetet të shihet se cila strategji dhe cili karakter do të rezultojë fitues.


Veçanërisht i rëndësishëm është fakti që për herë të parë në historinë e tri edicioneve të Big Brother VIP Albania, një banor nga Kosova – Meriton Mjekiqi, prezantues – ka arritur të hyjë në finalen e madhe.

Foto: Meriton Mjekiqi/Instagram

Vitin e kaluar në edicionin e dytë, një tjetër talente nga Kosova, këngëtarja Nita Latifi, ka qenë shumë afër ta prekë këtë stad, por u eliminua në gjysmëfinale, duke ndërprerë rrugëtimin drejt ëndrrës së madhe në finale.

Si Meritoni, ashtu edhe katër banorët e tjerë finalistë, kanë hyrë në shtëpinë më të famshme në Shqipëri që në datën 13 janar. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me pushime në jug, sjellin fotografi krah njëri-tjetrit

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me pushime në jug, sjellin fotografi krah njëri-tjetrit

Magazina
Jennifer Lopez mahnit plot elegancë, në shfaqjen e Dior në Paris

Jennifer Lopez mahnit plot elegancë, në shfaqjen e Dior në Paris

Magazina
Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Magazina
Taylor Swift gëlltit përsëri një insekt gjatë performancës së saj në Londër, muaj pasi bëri të njëjtën gjë në Chigaco

Taylor Swift gëlltit përsëri një insekt gjatë performancës së saj në Londër, muaj pasi bëri të njëjtën gjë në Chigaco

Magazina
“Ua kam lëshuar ujin” – Meriton Mjekiqi nuk flet me askënd përveç Ilnisës?

“Ua kam lëshuar ujin” – Meriton Mjekiqi nuk flet me askënd përveç Ilnisës?

Magazina
Arbana dhe Edi tregojnë për herë të parë si nisi historia e tyre e dashurisë

Arbana dhe Edi tregojnë për herë të parë si nisi historia e tyre e dashurisë

Magazina
Kalo në kategori