LAJMI I FUNDIT:

E duan gjigantët evropianë, Watzke e pranon se Dortmundi mund të humbasë Moukokon

E duan gjigantët evropianë, Watzke e pranon se Dortmundi mund të humbasë Moukokon

Drejtori ekzekutiv i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke e ka pranuar se rrezikojnë të humbasin sulmuesin e ri Youssoufa Moukoko.

Reklama

Adoleshenti gjerman është jashtë kontratës në qershor dhe është një objektiv i madh për klube si Chelsea, Liverpool dhe Barcelona.

Fillimisht një transferimin i Moukokos shihej si i vështirë, por drejtuesit e Dortmundit tashmë e pranojnë se mund ta humbin talentin e madhe gjerman.

“Është legjitime që të përpiqeni të merrni një pozicion të mirë për veten tuaj”, ka thënë fillimisht Watzke për Sky Deutschland.

“Por, është po aq legjitime të kemi idetë tona. Dhe nëse ato nuk përkojnë me lojtarin, bashkëpunimi nuk mund të vazhdojë”.

“Natyrisht ne shpresojmë që ai të qëndrojë, por nuk mendoj se ai do të nënshkruajë rinovimin vetëm për mirënjohje ndaj klubit. Mirënjohja nuk është monedhë në futbollin profesionist”, përfundoi drejtuesi i Dortmundit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori