E ardhmja e spanjollit Alvaro Moratas në Juventus duket se është në dyshim pasi Bianconerët thuhet se kanë vënë sytë te Mauro Icardi i Paris Saint-Germain dhe Dusan Vlahovic i Fiorentinës si emrat e ri të sulmit.

Morata u kthye në Torino nga Atletico Madrid në vitin 2020 në një marrëveshje fillestare huazimi me një mundësi blerjeje.

Bianconerët paguan 20 milionë euro për huazimin e tij dyvjeçar dhe mund ta bëjnë lëvizjen e tij të përhershme për 35 milionë euro në fund të sezonit aktual.

Morata dhe Dybala kryejnë vizitat mjekësore, pritet t'i mungojnë gjatë Juventusit Morata dhe Dybala kryejnë vizitat mjekësore, pritet t'i mungojnë gjatë Juventusit

Sidoqoftë, sipas raporteve të shumta në Itali, gjigantët e Serie A e kanë bërë Vlahovicin e klubit Viola objektivin e tyre të parë për afatin e verës.

Sipas La Gazzetta dello Sport, sulmuesi i PSG-së, Icardi është gjithashtu në listën e ngushtë të Bianconerëve me Zonjën e Vjetër, e cila mund të bëjë një përpjekje për të nënshkruar me ish-kapitenin e Interit qysh në afatin e janarit.

Nëse Icardi ose Vlahovic do të bashkoheshin me Juventusin, nuk do të kishte hapësirë ​​për Morata dhe më e rëndësishmja, Juventus nuk do të kishte buxhetin për ta bërë lëvizjen e tij të përhershme.

Il Corriere dello Sport nxjerr në pah sesi Juventus do të ketë nevojë të paguajë tarifën e transferimit për Federico Chiesas në fund të sezonit.

Një vit më parë, anësori italian u transferua në Torino me një huazim prej 10 milionë eurosh me një detyrim blerje për 40 milionë euro plus 10 milionë euro bonuse.

Morata aktualisht është jashtë fushave shkaku i një dëmtimi, por është golashënuesi më i mirë i Juventusit këtë sezon, së bashku me Paulo Dybalam, me tre gola në shtatë paraqitje. /Telegrafi/