LAJMI I FUNDIT:

Dzeko i lumtur me fitoren ndaj Milanit: Paraqitje e madhe, nuk dua të flas për kontratën tani

Dzeko i lumtur me fitoren ndaj Milanit: Paraqitje e madhe, nuk dua të flas për kontratën tani

Edin Dzeko njëri nga shtyllat kryesore të Interit në fitoren ndaj Milanit në finalen e Superkupës së Italisë duke shënuar golin e dytë në triumfin prej 3-0.

“Nerazzurrët” dominuan ndeshjen në Riad të Arabisë Saudite me dy gola të hershëm nga Federico Dimarco dhe Edin Dzeko, ndërsa më pas Lautaro Martinez shënoi të tretin për të shuar shpresat e Milanit.


“Ne padyshim bëmë një paraqitje të shkëlqyer, djemtë ishin të shkëlqyer nga minuta e parë deri në minutën e fundit. Ne vërtet dhamë gjithçka që kishim”.

“Nuk kishte nevojë për hakmarrje, unë dhe skuadra gjithmonë shikojmë përpara. Kjo ishte një Kupë që e fituam edhe sezonin e kaluar. Ne e dimë se sa e mrekullueshme është ta fitosh atë, ne dolëm duke luftuar sot që nga fillimi”.

“Kjo është arsyeja pse ne jemi këtu. Jam shumë i lumtur që po marrim një tjetër trofe në shtëpi dhe shpresoj se do të ketë më shumë në të ardhmen”, deklaroi Dzeko.

Pioli pas humbjes ndaj Interit: Dhemb shumë, bëmë shumë gabime
Lexo po ashtu Pioli pas humbjes ndaj Interit: Dhemb shumë, bëmë shumë gabime

Tutje sulmuesi boshnjak që do të festojë ditëlindjen e tij të 37-të në mars, nuk ka dashur të flasë për kontratën e cila do t’i skadojë në qershor.

“Do të bëhem 22 vjeç së shpejti (qesh). Ne jemi të lumtur për tifozët dhe për ne, siç e merituam sonte. Le të festojmë sonte dhe pastaj mund të mendojmë për pjesën tjetër”, përfundoi ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Premier League
Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Premier League
Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Premier League
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Premier League
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori