Dzeko i lumtur me fitoren ndaj Milanit: Paraqitje e madhe, nuk dua të flas për kontratën tani

Edin Dzeko njëri nga shtyllat kryesore të Interit në fitoren ndaj Milanit në finalen e Superkupës së Italisë duke shënuar golin e dytë në triumfin prej 3-0.

“Nerazzurrët” dominuan ndeshjen në Riad të Arabisë Saudite me dy gola të hershëm nga Federico Dimarco dhe Edin Dzeko, ndërsa më pas Lautaro Martinez shënoi të tretin për të shuar shpresat e Milanit.

“Ne padyshim bëmë një paraqitje të shkëlqyer, djemtë ishin të shkëlqyer nga minuta e parë deri në minutën e fundit. Ne vërtet dhamë gjithçka që kishim”.

“Nuk kishte nevojë për hakmarrje, unë dhe skuadra gjithmonë shikojmë përpara. Kjo ishte një Kupë që e fituam edhe sezonin e kaluar. Ne e dimë se sa e mrekullueshme është ta fitosh atë, ne dolëm duke luftuar sot që nga fillimi”.

“Kjo është arsyeja pse ne jemi këtu. Jam shumë i lumtur që po marrim një tjetër trofe në shtëpi dhe shpresoj se do të ketë më shumë në të ardhmen”, deklaroi Dzeko.

Pioli pas humbjes ndaj Interit: Dhemb shumë, bëmë shumë gabime
Lexo po ashtu Pioli pas humbjes ndaj Interit: Dhemb shumë, bëmë shumë gabime

Tutje sulmuesi boshnjak që do të festojë ditëlindjen e tij të 37-të në mars, nuk ka dashur të flasë për kontratën e cila do t’i skadojë në qershor.

“Do të bëhem 22 vjeç së shpejti (qesh). Ne jemi të lumtur për tifozët dhe për ne, siç e merituam sonte. Le të festojmë sonte dhe pastaj mund të mendojmë për pjesën tjetër”, përfundoi ai. /Telegrafi/

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Fiton 300 mijë euro në javë dhe është titullar, ylli i Cityt merr vendimin përfundimtar për t'u larguar në verë

Ndër kryesorët te Real Madridi, por Andriy Lunin vetëm dy futbollistë fitojnë më pak se ukrainasi te Los Blancos

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Po ndiqet nga tre top klube evropiane, ylli i Realit po refuzon kontratën e re dhe dëshiron largimin nga Los Blancos