LAJMI I FUNDIT:

Dy ndeshje moslojë për Di Marian, suspendim për Mourinhon, 15 mijë euro gjobë për Milanin – dënimet për javën e shtatë të Serie A

Dy ndeshje moslojë për Di Marian, suspendim për Mourinhon, 15 mijë euro gjobë për Milanin – dënimet për javën e shtatë të Serie A
(Foto: Screenshot/Twitter/B/R Football)

Angel Di Maria është pezulluar për dy ndeshje për ‘sjellje’ të dhunshme në ndeshjen ndërmjet Monzas dhe Juventusit.

Reklama

Anësori argjentinas e goditi me bërryl mbrojtësin kundërshtar, Armando Izzo, në fund të pjesës së parë në takimin në në U-Power Stadium të dielën, të cilin Zonja e Vjetër e humbi me rezultat 1-0.

Ai u ndëshkua me karton të kuq për këtë veprim dhe tani Komisioni Disiplinor i Lega Serie A i ka bërë të ditura vendimet për javën e shtatë në kampionatin italian.

Di Maria është suspenduar për dy ndeshje, ashtu që nuk do të luajë ndaj Bolognas dhe Milanit.

Di Maria mund të pezullohet deri në tri ndeshje moslojë
Lexo po ashtu Di Maria mund të pezullohet deri në tri ndeshje moslojë

Nga ndeshjet tjera, trajneri i Romës, Jose Mourinho, është pezulluar me një ndeshje për shkak të kartonit të kuq nga reagimi i tij në sfidën ndaj Atalantas.

Në këtë mënyrë, nuk do t’i drejtojë Giallorossët në sfidën ndaj ish-klubit të tij, Inter. Në anën tjetër, në atë ndeshje, Nerazzurrëve do t’u mungojë Marcelo Brozovic, i cili i ka grumbulluar pesë kartonë të verdhë.

Hyrja në fushë e Mourinhos që u ndëshkua me të kuq dhe do të mungojë ndaj Interit
Lexo po ashtu Hyrja në fushë e Mourinhos që u ndëshkua me të kuq dhe do të mungojë ndaj Interit

Trajneri i Lazio, Maurizio Sarri, është suspenduar për një lojë, kurse Milani është gjobitur me 15.000 euro për brohoritje dhe “diskriminim territorial” të tifozëve të klubit ndaj Napolit.

Në anën tjetër, Cremonese, Inter dhe Udinese, janë marrë gjoba më të vogla për hedhje të gjësendeve në fushë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Interi i shet të gjitha biletat për tifozët që duan ta shikojnë finalen Ligës së Kampionëve brenda stadiumit Giuseppe Meazza

Interi i shet të gjitha biletat për tifozët që duan ta shikojnë finalen Ligës së Kampionëve brenda stadiumit Giuseppe Meazza

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori