LAJMI I FUNDIT:

Dua Lipa bëhet artistja e parë femër që arrin një tjetër rekord në Spotify

Dua Lipa bëhet artistja e parë femër që arrin një tjetër rekord në Spotify

Artistja shqiptare me renome ndërkombëtare, Dua Lipa është një ndër emrat më të njohur dhe më të suksesshëm të muzikës në botë.

Sukseset e saj shtohen çdo ditë e më shumë dhe një të tillë e ka arritur edhe së fundmi me albumin “Future Nostalgia”.


Albumi “Future Nostalgia (The Moonlight Edition)” ka tejkaluar 10.5 miliardë transmetime në Spotify.

Foto: Dua Lipa/Instagram

Kjo e bën albumin e parë të një artisteje femër që më së shpejti ka arritur këtë rekord.

Britney Spears po punon për një album të ri, paralajmërohet edhe një bashkëpunim i mundshëm me Dua Lipën
Lexo po ashtu Britney Spears po punon për një album të ri, paralajmërohet edhe një bashkëpunim i mundshëm me Dua Lipën

Kjo gjithashtu e bën Duan këngëtaren e parë femër që ka dy albume të arrijnë këtë moment historik në karrierën e saj.

Foto: Dua Lipa/Instagram

Këtë arritje, ylli 27-vjeçar nga Kosova e ka ndarë edhe me mbi 88 milionë ndjekësit e saj në Instagram.

Ndërkohë, aktualisht Lipa ka qëndruar larg vëmendje duke punuar në projekte të reja, së fundmi artistja ka njoftuar bashkëpunimi me “Versace” për një koleksion të ri rrobash për femra. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Magazina
Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Magazina
Teuta Krasniqi flet për ankthin dhe depresionin që përjetoi pas ndarjes nga Blero

Teuta Krasniqi flet për ankthin dhe depresionin që përjetoi pas ndarjes nga Blero

Magazina
Romeo Veshaj injoroi çekun e 10 mijë eurove si finalist, teksa vazhdoi të fliste me banorët pas eliminimit

Romeo Veshaj injoroi çekun e 10 mijë eurove si finalist, teksa vazhdoi të fliste me banorët pas eliminimit

Magazina
Romeo Veshaj reagon pas eliminimit nga Big Brother: U jam mirënjohës të gjithëve, ju dua shumë

Romeo Veshaj reagon pas eliminimit nga Big Brother: U jam mirënjohës të gjithëve, ju dua shumë

Magazina

"M'i bëj pak llogaritë kur u bë tremuajshe" - Sara Gjordeni përballet me kritika të ashpra për shtatzëninë e saj

Magazina
Kalo në kategori