Dua Lipa ka mbajtur një konferencë për shtyp para mediave të shumta në mbledhura në Prishtinë.

Këngëtarja shqiptare ka folur rreth festivalit “Sunny Hill Festival”, duke dhënë detaje edhe rreth fondacionit bamirës.

Dukagjin Lipa: Fondacioni "Sunny Hill Festival" ka rritur shumën e parave për bamirësi Dukagjin Lipa: Fondacioni "Sunny Hill Festival" ka rritur shumën e parave për bamirësi

Ajo është pyetur nëse do të performojë në këtë edicion së bashku me këngëtarin Calvin Harris, ku kanë një këngë të përbashkët “One Kiss”.

“Nuk e di. Do të mbetet befasi”, ka thënë shkurt Lipa gjersa ka folur edhe për këngët e reja, “Po mundohem të vijë me disa këngë të reja. Pak ma ndryshe se albumi i parë. Jam e lumtur për këtë”, tha Lipa.

Dua ndër të tjerash ka zbuluar se Miley Cyrus ka ndarë 25 mijë dollarë për fondacionin që do të shkojnë për bamirësi gjersa dyshja mund të sjellin një këngë të përbashkët.

Dua Lipa në Prishtinë: Ëndrra po më bëhet realitet me Sunny Hill Academy Dua Lipa në Prishtinë: Ëndrra po më bëhet realitet me Sunny Hill Academy

Ndryshe, Miley Cyrus, Calvin Harris, Gashi si dhe shumë artistë të tjerë vendor dhe ndërkombëtar do perfomojnë në parkun e Gërmisë. /Telegrafi/